ASPV

Neskákej! Neběhej! Nekřič! Tak to opravdu děti neuslyší pokud navštíví kroužek pod názvem Cvičení dětí s rodiči. Již název dává tušit, že nejenom děti ( věku předškolního), ale i jejich rodiče mohou trávit pondělní hodinku v tělocvičně základní školy a zažít si cvičení na nářadí, s pomůckami nebo tancovat. Kroužek je veden pí. Ivetou Staňkovou, která se snaží, aby se účastníci aktivně podíleli na programu. Děti se vyřádí a hlavně uvolní a rodiče se doopravdy mnohdy zapotí.

Gymnastika je pro dnešní děvčata populární kroužek. Ptáte se proč? Není to jen o cvičení na žíněnce, kladině nebo se sportovním náčiním, ale také o držení a práci s vlastním tělem. Nežli mladá dívenka (předškolního či školního věku) vejde do tělocvičny základní školy, je oblečena ve slušivém trikotu a učesaná jako pravá gymnastka na závody. Svěřenkyně pí. Ivety Staňkové a Bětky Hazuchové o tom ví své.

Házená se kdysi ve Znojmě hrála. To Vám potvrdí pamětníci. Jako kroužek, ale přece jen, se hraje v letních měsících na umělce nebo v zimní přípravě v tělocvičně základní školy. A to dvakrát týdně v hodinu a půl bloku. Odměnou po celoročním házením s míčem, cvičení se sportovním nářadím a pochopením levá-pravá-levá- výskok, je turnaj v házené se spřátelenou školou v Ostravě -Polance. V letošním devátém ročníku si házenkáři donesli druhé místo.Rok 2016 je rokem 10. výročí. V letošním roce se podařilo házenkářům vyzvat také učitele školy na přátelské utkání a rodiče házenkářů podstoupili jako každým rokem „Srandomač“, kdy si zahráli se svými dětmi. Vždyť heslem trenérky Renaty Lengálové je: “V každém klukovi nebo dívce je ukryt házenkář, jen ho najít:“