O klubu

Fotbalový oddíl byl založen pod tělovýchovnou jednotou Sokol Přímětice v roce 1996. Mezi zakládajícími členy byli bývalí hráči mužstev působících na znojemském okrese. Současně s družstvem mužů bylo vytvořeno i družstvo žáků. Postupně v dalších letech došlo k vytvoření „B“ družstva mužů, družstev přípravky a dorostu. Fotbalovým oddílem prošlo od jeho založení celkem 354 členů, aktuálně je registrováno dle FAČR (fotbalové asociace ČR) 144 aktivních členů.

V současné době je jedním z hlavních cílů fotbalového oddílu podpora mládeže, počínaje i těmi nejmenšími za účelem zkvalitnění jejich fyzického, ale i duševního a mravního rozvoje a to nejen mládeže z Přímětic, ale i z širšího okolí. Oddíl tvoří tři mládežnická družstva a dvě družstva mužů.

Družstvo starší přípravky působí v okresním přeboru, kde zdatně konkuruje svými výkony fotbalovým oddílům s daleko větší tradicí. Pravidelně se i zúčastňuje zimních i letních turnajů a někteří členové i okresních výběrů pořádaných OFS Znojmo.

Družstvo žáků hraje okresní přebor. V letech 2010 až 2013 hrálo také v  I. třídu krajské soutěže, kde se hned prvním rokem působení umístilo na krásném druhém místě.

1. třídu krajské soutěže hraje také od sezony 2006/2007 i mužstvo dorostu. V rámci krajské soutěže hrají se soupeři z celého Jihomoravského kraje.

Historický úspěch se podařil „A“ družstvu mužů, které nejprve v ročníku 2010/2011 postoupilo do okresního přeboru, poté v ročníku 2014/2015 postoupilo do I.B. třídy krajské soutěže a následně v ročníku 2015/2016 do I.A třídy krajské soutěže !!!

Díky neutuchajícímu zájmu a přibývajícího počtu odchovanců máme i „B“ družstvo mužů, které hraje III. třídu okresní soutěže, do níž postoupilo v ročníku 2013/2014.

Fotbalový oddíl nezapomíná ani na své bývalé a zakládající hráče, kteří tvoří družstvo „seniorů“ a zúčastňují se turnajů s obdobnými týmy z celé republiky.

Fotbalový oddíl se může pyšnit i svými odchovanci. Nejznámější z nich jsou Daniel Odehnal, který v současné době hraje za fotbalový klub 1.SC Znojmo Fotbalovou národní ligu a Adam Papoušek, který reprezentoval český národní tým na Mistrovství Evropy ve fotbale neslyšících v Německu. Současně dalších 18 přímětických odchovanců působí po celém znojemském okrese.

V rámci prezentace fotbalového oddílu Sokol Přímětice byl postupně vytvořen klubový znak a vlajka, vyrobeny byly klubové šály, čepice a dresy.

Nezbytnou částí prezentace klubu jsou také webové stránky (www.primetice.tym.cz) a stránky na facebooku (www.facebook.com/tjsokolprimetice), kde kromě výsledkového servisu a dalších informací vzniklo zdařilé fotoalbum „Se šálou kolem světa“, kam své příspěvky s cest, po celém světě s klubovou šálou, přidávají členové klubu.

Historické milníky:

1996 – rok založení s družstvem mužů a žáků

1997 – postup družstva mužů do III.třídy okresní soutěže

1997 – vytvoření „B“ družstva mužů

1998 – vytvoření družstva přípravky

1999 – vytvoření družstva dorostu

2002 – vytvoření družstva seniorky

2006 – postup družstva dorostu do I.třídy krajské soutěže

2008 – slavnostní otevření travnatého hřiště

2010 – postup družstva žáků do I.třídy krajské soutěže

2011 – postup „A“ družstva mužů do okresního přeboru

2014 – postup „B“ družstva mužů do III.třídy okresní soutěže

2015 – postup „A“družstva mužů do I.B řídy krajské soutěže

2016 – postup „A“ družstva mužů do I.A třídy krajské soutěže